Piasek, woda, słońce – w Twoim ogrodzie!

 

To już lato – upalne dni pełne słońca, radosne zabawy z bliskimi. Dla dzieci to najpiękniejsza pora roku – mają wakacje, odpoczywają po całym roku szkolnym. Mogą spędzać całe dnie na świeżym powietrzu, ciesząc się towarzystwem kolegów i beztrosko korzystając z czasu wolnego. Jak umilić dziecku ten okres, by mieć przy tym pewność, że jest bezpieczne? Jeśli jesteś posiadaczem domu z ogródkiem lub masz działkę rekreacyjną, przemyśl zakup zabawek ogrodowych! Zabawki ogrodowe dla dzieci codzienne zabawy, zapewnią rozrywkę młodszym i starszym pociechom.

Huśtawki ogrodowe

Najpopularniejszym modelem huśtawki ogrodowej jest zawieszona na łańcuchach opona – taką huśtawkę wykonać można samemu, a koszty materiałów są stosunkowo niewielkie. Huśtawki są trwałe, mogą więc służyć przez wiele lat, jeśli tylko odpowiednio się o nie zadba. Są źródłem radości nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale bardzo często także dla dorosłych! Pozwalają zrelaksować się przy powolnym, monotonnym ruchu, na chwilę znów poczuć się dzieckiem.

Piach pod Twoimi stopami

Piach, słońce i woda… Wcale nie musi to wskazywać na nadmorski krajobraz – tak wyglądać może Twój ogród! Jeśli w Twoim domu mieszkają małe dzieci, piaskownica w ogrodzie z pewnością wzbudzi ich zachwyt. Zestaw foremek o wyjątkowych kształtach, wiaderek, grabki i łopatka sprawią, że najmłodsi przeniosą się w swój własny, zbudowany z piasku świat. Zabawa w piaskownicy rozwija wyobraźnię oraz koordynację ruchową. Uczy cierpliwości, jest też bezpieczna – nie musisz bać się, że podczas chwili Twojej nieuwagi dziecko zrobi sobie krzywdę. Piaskownica nie musi być dużych rozmiarów, jeśli masz więc niewielki niezagospodarowany obszar w ogrodzie i nie wiesz, jak go wykorzystać, spraw najmłodszym niezwykłą niespodziankę i postaw tam piaskownicę – z pewnością okaże się ona fantastycznym prezentem, który zapewni dzieciom rozrywkę i pozwoli im spędzić wolny czas w radosnej krainie ich własnej wyobraźni.

Przyjemny chłód wody w upalny dzień

Brzmi jak coś cudownego, nieprawdaż? Mieszkańcy miast położonych w oddaleniu od zbiorników wodnych podczas upałów marzą tylko o tym, by zanurzyć się w chłodnej wodzie jeziora, zalewu lub basenu. Jednak nie można przecież wciąż wyjeżdżać nad wodę. Paliwo kosztuje, tak samo karnet na basen. Ale przecież można postawić w ogrodzie dmuchany basen! Ceny basenów ogrodowych są bardzo zróżnicowane – uzależnione jest to od wielkości basenu – więc możesz zdecydować się na model, który będzie przystosowany cenowo do Twoich zasobów finansowych. Basen nie tylko wzbudzi ekscytację najmłodszych – również dorosłym umożliwi schłodzenie się podczas upałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *