Podwórkowa frajda

Komputer i telewizor to największe pokusy współczesnych nastolatków, ale co przykro coraz częściej także i młodszych dzieci. Doprawdy trudno jest przemówić do rozsądku własnym pociechom, starając się namówić je do chociaż trochę aktywniejszej formy spędzania wolnego czasu. Rozrywka i sam odpoczynek stały się synonimami technologii, która całkowicie zdominowała tę dziedzinę życiową. Mówiąc relaks, wiele osób myśli automatycznie o wielogodzinnej rozgrywce przed konsolą, lub o seansie filmowym. Dobry i troskliwy rodzic z pewnością widzi w tym myśleniu ubytki, ale także szkodliwy wpływ. Powszechnie jednak wiadomo, że żadne groźby ani tym bardziej polubowne dopraszanie się niczego nam nie da. Trzeba samemu stworzyć konkurencję dla czynności, które odciągają najmłodszych od dworu. W tym wypadku z pomocą nadchodzą nam stare, dobre zabawki do ogrodu.

Huśtawki zamiast komputerów

W tytule tej części zawarta jest jedna z alternatyw jaką warto rozważyć w sprawianiu by nasz ogródek stał się atrakcyjniejszym miejscem dla pociech. Tak, trochę już nawet staroświecka huśtawka, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Niezliczonym pokoleniom dawała rozrywkę, a nie wymaga żadnych wielkich nakładów finansowych. Co więcej, ktoś z choć małym zacięciem majsterkowicza, jest w stanie sam przygotować taki przykład zabawki do ogrodu. Satysfakcja z dobrze wykonanej roboty i zadowolenie dziecka będzie tego warte.

Większe zestawy

Jeśli jednak chcemy dokonać trochę większego zakupu, to bazując na trendach, warto rozważyć trampolinę. Przedmiot również już nie pierwszej młodości, ale ostatnimi czasy przeżywa swój renesans. Daje frajdę, rozładowuje niezliczone pokłady dziecięcej energii i co ważne pozwala na wspólną rozrywkę. Innym przedmiotem, który może być idealnym wyborem, jest domek ogrodowy. Poza atrakcyjnym wyglądem, jest on w stanie łatwo wykrzesać z dziecka nieznane wcześniej pokłady kreatywności i pomysłowości. Taka budowla może w świetny sposób prowokować zabawy oparte na czystej fantazji, ale też takie które imitują prawdziwe życie, co także może mieć pozytywny wpływ na kształtowanie się psychiki młodego człowieka

Bez komputerów da się żyć.

Pozornie zdawać by się mogło, że nic już nie zastąpi technologii, która na dobre związała się z naszą codziennością. Jednak zapewnienie ciekawej alternatywy w postaci interesującej i atrakcyjnej zabawki do ogrodu, może łatwo odmienić ten pogląd. Jasne, nie będzie łatwo, ale warto próbować, gdyż na szali jest bardzo wiele. Dziecko stawiające na rozrywkę poza domem zyskuje:

– zdrowie

– lepszy wzrok

– bardziej rozbudowany charakter

Wszystko to jest niesamowicie istotne w przyszłym dorosłym życiu, więc powinno się pomagać dzieciom dostrzec to, że rozrywka na zewnątrz może być fascynująca. Naprawdę warto!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *